По деветти пат се одржаа „вечери на женски права“

5 копии
7 копии

Република Македонија се приклучува на изјавата на Европската Унија која се однесува на статусот на жените и ја споделува определбата да се засилат напорите кон ...
| | веќе видена | слични

Во своето излагање во Генералното собрание на ОН, Царовска посочи дека, како земја кандидат за членство во ЕУ, Република Македонија се приклучува на изјавата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска учествува на 62-та сесија на Комисијата за статусот на жените на Обединетите Нации. Во излагањето во ...
| | веќе видена | слични

Го поздравувам обраќањето на министерката Мила Царовска пред Комисијата за статусот на жените на Обединетите нации. Решени сме да придонесеме за трајни промени ...
| | веќе видена | слични

Има едно непишано правило: колку повеќе се честита некој празник, толку во стварноста неговото значење е одамна заборавено и потрошено. Исто е за Нова година, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе скопски општини решија да ги надминат клишеата за бескорисни подароци за Денот на женатa, 8 Март, и одлучија на најразлични корисни начини да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Младинскиот културен центар вчера со голем број проекции, изложби, музички настапи и дебати се одржа деветтото издание на манифестацијата „Вечери на женски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 68 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Адвокатот на притворениот ексминистер за транспорт Миле Јанакиески ја оспори во негово име службената белешка од УБК, со која се тврди дека ќе бега и тој како ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По деветти пат се одржаа „вечери на женски права“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: