МВР вели имало полови дејствија а МТСП немало силување


3 копии
8 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, на Денот на рударите од Македонска Каменица најави дека од следната година ќе се донесат законски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за труд и социјална политика попладнево соопшти дека е отворено за дијалог и партнерство со синдикатите за сите прашања поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Со законските измени кои се во владина процедура ја намалуваме старосната граница за пензионирање на рударите. Рударите ќе одат во пензија со 40 години стаж за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Министерката за труд и социјала Мила Царовска денеска на Денот на рударите беше во македонска Каменица каде најави измени за старосната граница. - МТСП како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 531 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 145 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 107 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР вели имало полови дејствија а МТСП немало силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: