Бузалковска: Асаф  Адеми мора да си поднесе оставка, ако сам не го направи тоа, тоа треба да го направи оној кој го назначува


2 копии

Режисерката Зоја Бузалковска во своето гостување на Топ Тема посочи дека со оглед на големиот број скандали кој го тресат министерството за култура, министерот ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 10 часот започнуваат со работа комисиите кои ќе ги разгледаат сите одбиени апликации на конкурсот за Годишната програма за национален интерес за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ гостуваше режисерката Зоја Бузалковска, која говореше за неправилноста за финансирање на културните институции. -Имаме ...
| | веќе видена | слични

Плеурат Гаши, претседателот на Комисијата за фолклор и музичко-сценска дејност во Министерството за култура, вели дека за време на тековната работа за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи денес објави дека официјално ќе станеме „Република Северна Македонија“ кога ќе се објават изменетите уставни амандмани во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура вчера ги објави резултатите од годишните конкурси за финансирање на проекти од национален интерес за 2019 година. За дел од оние кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од Конкурсот за проекти од национален интерес на Министерството за култура за 2019 ќе биде поништен, изјави вечерва премиерот Зоран Заев, по реакциите ...
| | веќе видена | слични

Сите одбиени проекти повторно ќе бидат разгледани, изјави денес во Берлин министерот за култура Асаф Адем, по реакциите на јавноста за резулатите од Годишната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бузалковска: Асаф  Адеми мора да си поднесе оставка, ако сам не го направи тоа, тоа треба да го направи оној кој го назначува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: