Невреме во Северна Рајна Вестфалија


2 копии

Во Карловац денеска попладне, по обилните врнежи од дожд, дојде до поплава и бројни застои во сообраќајот поради поплавените патишта. Дошло и до прекин во ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме, некаде и со град, денес ги погоди делови на Истра, додека во Пула, според Истрамете, паднаа највисоките врнежи, дури и 37 милиметри дожд.За цела ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја погоди вечерва австриската покраина Штајерску. Силни врнежи во Санкт Лоренс предизвикаа одрони, поради кои некои улици биле делумично ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот неделен ден поточно некаде околу пладневните часови Радовишкиот регион беше зафатен од влажна и ИСКЛУЧИТЕЛНО НЕСТАБИЛНА воздушна маса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме проследено со солни електрични празнења и интензивни врнежи од дожд и од град во текот на вчерашното саботно попладне го погоди Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме со интензивни врнежи и грмотевици го погоди преспанскиот регион вчера. Градот направи пустош за краток временски период а поради интензивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме го погоди градот Ресен и делови од Преспа. Невремето се случи попладнево, каде за кратко улиците побелеа, а според првичните проценки можно е да ...
| | веќе видена | слични

Хрватска е под вода по силното невреме кое ја зафати вчера околу 16 часот. Пожарникарите спасувале жена од автомобил кој целосно бил заглавен во водата, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 261 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 339 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невреме во Северна Рајна Вестфалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: