Откажани средби со Иванов: Софија не сака да се чувствува искористена


6 копии

Дали Борисов би се однесувал така и со грчката опозиција, која, исто како Иванов, е против името, но пак е дел од Европската народна партија (ЕПП)“ – праша ...
| | веќе видена | слични

Красимир Узунов, претседател на агенцијата и на радиото „Фокус“, со занимлив коментар за ТВ Европа. „Отсекогаш сум мечтаел за едно нешто – што и да се случи, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот Ѓорге Иванов за време на неговата официјална посета на Бугарија се сретна со македонски граѓани, стопанственици и културни дејци во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, за време на официјалната посета на Бугарија го посети и Културно информативниот центар на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договорот за добрососедство и соработка отвори нови перпективи и создаде нов амбиент во билатералните односи меѓу Македонија и Бугарија, оцени претседателот ...
| | веќе видена | слични

По вчерашото одбивање на бугарскиот премиер Бојко Борисов да се сретне со македонскиот претседтел и „забраната“ тоа да не го стори ни министерката на за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 271 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа потврди дека поранешниот македонски премиер и осуденик Никола Груевски влегол во Унгарија од Србија, на граничниот ...
сите 296 | | | веќе видена

Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
сите 246 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 247 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани средби со Иванов: Софија не сака да се чувствува искористена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: