Бугарски економист: Полесно се води бизнис во Македонија отколку во Бугарија

Коментирајќи го драматичниот пад на странските инвестиции во Бугарија за дури 14 пати во последните десет години, бугарскиот економист Владимир Каролев ја ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот суд 2 за денеска е закажано рочиште за судење на партијата ДОМ и Лилјана Поповска, на барање на тужителот „Боров Дол“, застапуван од Николајчо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред да започне вакцинацијата против мали сипаници на децата и по скопските училишта в понеделник, на родителите прво ќе им биде одржана лекција за важноста на ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски економист: Полесно се води бизнис во Македонија отколку во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: