(Видео) Ловец „су-27“ пресретна НАТО-авиони во близина на руската граница


Руското министерството за одбрана на „Јутјуб“ објави видео од пресретнување на два авиона на НАТО. До оваа блиска средба дошло пред два дена, на локација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руското Министерство за одбрана соопшти во четвртокот дека руски бомбардери Ту-95МС таргетирале јапонски ловци во одредени фази од планираниот лет над Тихиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот борбен авион "Su-27" бил пресретнат од американски стратешки бомбардери кои се приближувале до руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското ...
| | веќе видена | слични

Американските авиони ќе бидат во функција на борба против шверцерите на дрога. На островот Галапагос, кој со својата фасцинантна разновидност на растителни и ...
| | веќе видена | слични

Руски борбен авуон Су-27 пресретнаа американски стратешки бомбардери кои се приближиле на руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското министерство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Руски воени авиони двапати во западниот и јужниот дел на границата пресретнале американски бомбардери Б-52H, објави руското Министерство за одбрана.До блиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На островот Галапагос, кое со своето богатство на животински и растителен свет го фасцинираше своевремено Чарлс Дарвин и неговата теорија за еволуцијата , САД ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско воздухопловство (РАФ) денеска соопшти дека два нивни авиони распоредени во Естонија, во два наврати во последните неколку дена пресретнале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 330 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 258 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ловец „су-27“ пресретна НАТО-авиони во близина на руската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: