Руски ловец пресретна два воени авиони на НАТО (ВИДЕО)


3 копии

Руското Министерство за одбрана соопшти во четвртокот дека руски бомбардери Ту-95МС таргетирале јапонски ловци во одредени фази од планираниот лет над Тихиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот борбен авион "Su-27" бил пресретнат од американски стратешки бомбардери кои се приближувале до руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското ...
| | веќе видена | слични

Американските авиони ќе бидат во функција на борба против шверцерите на дрога. На островот Галапагос, кој со својата фасцинантна разновидност на растителни и ...
| | веќе видена | слични

Руски борбен авуон Су-27 пресретнаа американски стратешки бомбардери кои се приближиле на руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското министерство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Руски воени авиони двапати во западниот и јужниот дел на границата пресретнале американски бомбардери Б-52H, објави руското Министерство за одбрана.До блиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На островот Галапагос, кое со своето богатство на животински и растителен свет го фасцинираше своевремено Чарлс Дарвин и неговата теорија за еволуцијата , САД ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско воздухопловство (РАФ) денеска соопшти дека два нивни авиони распоредени во Естонија, во два наврати во последните неколку дена пресретнале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 562 | | | веќе видена

Додека владеачката партија го има ставот дека има шанси кампањата да помине во фер атмосфера, за опозицијата стартот на истата е лош. Министерката за одбрана ...
сите 411 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 150 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски ловец пресретна два воени авиони на НАТО (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: