Буфон и Середова се разведоа

Буфон и Середова се разведоа Голманот на Италија и Јувентус Џанлуиџи Буфон и чешкиот топ модел Алена Середова се разведоа, јавија италијанските медиуми, наведувајќи дека причина за разводот било неверството на Буфон. Според истите извори, Буфон наводо бил во тајна врска со популарна Италијанка од шоу бизносот чиј идентитет не е наведен. Буфон и Алена, која е топ модел од својат 15-та години, беа долги години во брак и имаат две деца, шестгодипниот Луис Томас Буфон и две години помладиот Давид.
| | веќе видена | слични

Медиумите од Чизмата јавија дека чешката манекенка Алена Середова, сопругата на чуварот на мрежата на фудбалски шампион во Серија А, Јувентус, Џанлуиџи Буфон, си ги спакувала куферите и го напуштила италијанскиот репрезентативец. Причина за нивната разделба, како што јавуваат истите медиуми, е тоа што пред неколку недели Буфон ја изневерил сексапилната Середова со шоу герла. Голманот се обиде да ги демантира овие гласини, но тоа не беше доволно да ја задржи Середова во својот кревет. Середова и Буфон се во брак долги години и имаат две деца. Но, се чини дека последната постапка на фудбалерот ја прели чашата, по што поранешната чешка манекенка одлучи да го напушти.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон и Середова се разведоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: