Буфон со коментар за неговиот статус во ПСЖ

Јувентус вечерва ќе го прослави новото скудето пред своите фанови на „Алијанц“ и тоа веднаш по завршувањето на натпреварот со Аталанта, кој истовремено ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Џанлуџи Буфон повеќе од две децении беше дел од италијанската сениорска фудбалска репрезентација, период во кој имаше многу падови и подеми, па дефинитивно има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинрско прашање го кажа својот став за прес конференцијата на Христијан Мицкоски, кој рече дека „на маса не ...
сите 358 | | | веќе видена

Случаи на заразени лица од новиот коронавирус, од кој досега починаа 17 луѓе во кинескиот град Вухан, пријавени се во Виетнам, Сингапур и Саудиска Арабија. ...
сите 400 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија, Ана Писонеро, ги потврди гласините дека извештајот за новата методологија на преговорите нема да биде објавен на 29 ...
сите 210 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон со коментар за неговиот статус во ПСЖ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: