Анализа: Блокираните општини живеат со месечен лимит и наталожени долгови

Колку всушност должат 20-те најзадолжени општини во Македонија, кои со години работат со блокирана сметка, беше предмет на истражување и анализа на ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Гевгелија со мнозинство гласови на денешната седница ја утврди буџетската рамка односно ја освои нацрт верзијата на буџетот кој во наредната ...
| | веќе видена | слични

2, 6 милиони евра изнесува вкупната инвестиција на општина Карбинци за прием на водите од ХС „Злетовица“. Со овие средства ќе бидат изградени филтер стaница и ...
| | веќе видена | слични

Над 48 милиони евра се долговите на 20- те најзадолжени општини, кои до септември 2017 години беа со блокирана сметка по една и повеќе години. Речиси две ...
| | веќе видена | слични

Се’ додека некој градоначалник не отиде во затвор и одговара за злоупотребите, ништо нема да се промени во практикувањето на локалната власт. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 190 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Блокираните општини живеат со месечен лимит и наталожени долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: