Владата со промотивна и информативна кампања за референдумот


3 копии
8 копии
2 копии

Извори во владата односно таканаречени „свиркачи“ сметаат дека писмото на генералниот секретар на владата Драги Рашковски со кое тој бара информација дали ...
| | веќе видена | слични

Собранието ќе се вклучи во јавната пропаганда за рефенренудмот на 30 септември. На координацијата на собранискиот спикер Талат Џафери било одлучено да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата ќе обезбеди 80 милиони денари или речиси 1,3 милион евра за кампањата за референдумот. Доколку на крајот на кампањата останат пари од оваа сума, тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Милион и триста илјади евра ќе легнат на посебната трансакциска сметка на Законодавниот дом за референдумската кампања. Ова е решението откако законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Владата му обезбеди на Собранието 80 милиони денари за кампањата за референдумот. Собранието одлучи тие пари да ги распредели пропорционално на сите страни, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 278 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 184 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 104 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата со промотивна и информативна кампања за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: