Се буди џиновскиот руски вулкан за кој сите мислеа дека е мртов (ВИДЕО)

Се сметало дека до 2017 овој вулкан е целосно мртов, кога била забележана засилена сеизмичка активност под него. Според рускиот геофизичар Иван Кулаков вели ...
| | веќе видена | слични

Хипнотизирачки снимки од авион ја прикажуваат ерупцијата на вулканот Попокатепетл, која започна во понеделникот во државите Пуебла и Морелос во централниот дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

На 24.02.2020 во 23: 20 часот на ул.„Лука Геров“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(67) од Скопје затоа што физички ...
сите 303 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 348 | | | веќе видена

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 110 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се буди џиновскиот руски вулкан за кој сите мислеа дека е мртов (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: