Голем одѕив на легендарната средба на Врбското Езеро

/ Тркачката верзија (Cup Racer) ја презентира мотоспорт иднината на својот бренд /330 hp / 243 kW, дизајн со мала тежина, врвна тркачка технологија /Подготвен за приватни тимови и голема низа трки ширум светот I/biza и Leon, изложбени автомобили со индивидуален изглед /SEAT брод за забава, танчарки и филмски тим Рајфниц, мај 2013. – SEAT ја искажа својата категорична посветеност кон мотоспортот и тркачките тимови на своите клиенти на легендарната GTI средба во австрискиот регион Корушка. Непорекливиот херој на штандот на SEAT во градот Рајфниц на јужниот брег од Врбското Езеро е новата Тркачка верзија на Leon (Cup Racer).Тој многу јасно покажува како може да изгледа тркачки автомобил на SEAT подготвен за долга низа на трки ширум светот. Тркачката верзија на Leon, Leon (Cup Racer) со 330 hp / 243 kW ја постави основата за понатка во наредните месеци да се продолжи со понатамошен развој и тест возења. Тркачката верзија (Cup Racer) на штандот на SEAT ќе биде придружуван од уште 5 страсни и индивидуално ...
| | веќе видена | слични

Новите чаши, наречени Buddy Cup, содржат чип и отпечатен код на дното од чашата. Кодот, кој е сличен на QR кодот, се активира користејќи смартфон и потоа се поврзува со вашата страна на фејсбук. Штом ќе ја активирате чашата што ја држите во вашата рака, вие автоматски ќе станете пријатели на фејсбук со секој што ќе наздравите, а кој исто така има Buddy Cup, пренесе kokteli.mk. Buddy Cup чашите се креирани од Agencia Africa во партнерство со Bolha, дигитално студио за иновации од Сао Паоло. Серхио Гордиљо, главен креативен директор во Agencia Africa, вели: „Иновациите се во ДНК-та на Budweiser. Тие постојано ги изненадуваат своите потрошувачи во позитивна смисла, со цел да имаат совршено искуство пиејќи го нивното пиво. Buddy Cup е уште една идеја со која брендот сака да се приближи уште поблиску до потрошувачите и да отвори нови начини на комуникација со нив". Budweiser секоја година спонзорира различни настани, концерти и фестивали и од компанијата велат дека на овие настани тие ќе ги подаруваат овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем одѕив на легендарната средба на Врбското Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: