АНАСТАСИЈА ВО ХУМАНА МИСИЈА: Ќерката на Цеца утре доаѓа во Скопје (ФОТО)

3 копии

Под мотото „Мајсторите за мајсторот“, в недела (18.6.2017) со почеток во 19 часот во Музејот на современа уметност на Скопското кале ќе се одржи фризерско шоу на кое ќе бидат собрани средства за потребната операција на познатиот стилист и фризер Љупчо Петрушевски - Бубе Животната драма на македонскиот фризер и стилист Љупчо Петрушевски - Бубе минатата година ја потресе македонската јавност, а сега е време да ја покажеме хуманоста на делo. Неговите почитувани колеги од фризерската елита решија да направат хуманитарен настан за Бубе. Под мотото „Мајсторите за мајсторот“ в недела
| | веќе видена | слични

„Драги колеги, пријатели, клиенти и сите вие мои поддржувачи, по одржаниот настан вчеравечер, сакам да ви се заблагодарам што сите заедно бевте хумани, а јас од радост не можев да спијам. Успешно одржаната хуманитарна ревија во Музејот на современа уметност и вашата позитивна енергија ми дадоа уште поголема желба дека вреди да се борам за подобро утре. Вашата посветеност, несебичност и пожртвуваност ќе бидат моја ѕвезда водилка за да се вратам и да бидам повторно во топ-форма меѓу сите вас. Не само благодарност, јас чуствувам и должност и обврска да го продолжам моето дело и да ме паметите во уште подобро светло. Срдечно ве поздравувам сите вас кои учествувавте во хуманитарната ревија: Весна Гиновска Илкова, Мерсиха Шукри, козметичките куќи без кои не можам: Лореал, Ревлон Професионал, Теса, Лакме, Сенсиенс, Диксон, Субрина, Рера, Арган оил, Инебрија, Фарма вита, Алфапарф, Фрамеси, Шварцкоф, Вела, Тренд ап и фризерските легенди што ме почестија со своето присуство: Војо Радивоевиќ – Србија, Зоран Вукчевиќ- ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Музејот на современа уметност се одржа хуманитарниот настан „Од мајсторите за мајсторот“ на кој беа собрани средства за следната операција на Љупчо Петрушевски-Бубе.Во тричасовното фризерско шоу, учествуваа истакнати фризери од Македонија, но и од Балканот.На шоуто главна ѕвезда требаше да биде Анастасија Ражнатовиќ која во последен момент го откажа своето појавување.Тинејџерката не дојде во Македонија наводно поради безбедносни причини кои ја загрижувале нејзината мајка Цеца.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тричасовното фризерско шоу, вчера, во Музејот на современата уметност во Скопје се одржа хуманитарна ревија за познатиот стилист Љупчо Петрушевски-Бубе. На ревијата се собраа стилисти од целиот Балкан. Пред публиката, која беше во голем број, стилистите ги претставија необичните фризури. Парите од ревијата, која е од хуманитарен каратер, се наменети за лекување на Бубе, кој на сцената публиката го поздрави со громогласен аплауз. Под мотото „Животот со тебе е поубав Бубе“ гостите му пренесоа емотивна порака на стилистот со желба побрзо да оздрави. На ревијата имаше многу познати лица од јавниот живот.
| | веќе видена | слични

Познати македонски фризери и стилисти, како и учесници од регионот, денес се обединија во „Музејот на современата уметност” за да приредат модно шоу што имаше цел да се соберат средства за лекување на нашиот познат фризер Љупчо Петрушески , попознат како Бубе ИН , за кое се потребни 20.000 евра. Силен емотивен набој во преполната сала, кој кулминираше со солзи во очите на присутните во мигот кога мајсторот Бубе првпат ги фати ножиците на сцената од прележувањето на болеста. Популарниот стилист Арменд Рамадани исто така не ги криеше емоциите кога изјави: „Бубе сите не’ создаде, му го должиме ова!“ Успешната манифестација е само уште еден доказ за љубовта и почитта што ги има нашиот Бубе, благодарение на сето она што го постигнал досега… А ние веруваме дека тој ќе продолжи да создава уште многу свои ремек-дела: и во професијата, но пред се’, во приватниот живот! Прочитајте и: Бубе упати емотивна порака до своите пријатели и поддржувачи!
| | веќе видена | слични
6 копии

На хуманитарно фризерско-шоу за Љупчо Петрушевски, поточно познатиот Бубе – ин, најавената специјална гостинка од Белград, ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, сепак нема да биде присутна. Организаторот на хуманитарната манифестација добил порака од Анастасија дека го откажува гостувањето со објаснување дека Српските безбедносни служби процениле дека не е безбедно сега во Македонија и да не патува за Скопје. А зошто па ќерка и на Цеца ја обезбедуваат српските тајни служби !?Под мотото „Мајсторите за мајсторот" вечерва со почеток во 19 часот во Музејот на современа уметност на Скопското Кале, ќе се одржи фризерското шоу на кое ќе бидат собрани средства за потребната операција на Бубе, сопственик на познатото фризерско студио во Скопје „Бубе-ин".На шоуто најдобри стилисти од земјава, но и Балканот ќе ги презентираат последните новитети на своите брендови. Влезот ќе чини 500 денари, средства кои ќе бидат донирани за фризерот, а билетите можете да ги набавите пред почетокот на шоуто, во Музејот на современа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Познати македонски фризери и стилисти, како и учесници од регионот в недела ќе се обединат со хуманитарна цел во „Музејот на современата уметност“. Настанот под мотото „Мајсторите за мајсторот“, кој е во организација на здружението на фризери „Хеар фешн груп“, што ќе почне во 19 часот, е замислен како двочасовно шоу на терасата на музејот, на кое публиката ќе има можност на несекојдневен начин да ужива во најновите трендови за фризури и шминка. Собраните средства од фризерскиот спектакл ќе бидат наменети за лекувањето на стилистот Љупчо Петрушевски, познат како Бубе Ин, за кое се потребни 20.000 евра.
| | веќе видена | слични

Љупчо Петрушевски или популарниот стилист за коса познат како Бубе „Ин“ , на својот Фејсбук профил сподели емотивна порака со која им се обрати на сите свои пријатели и поддржувачи, кои покажаа неверојатна желба да „се врати“ стариот добро познат мајстор. Имено, познати македонски фризери и стилисти, како и учесници од регионот, на 18 јуни (недела) ќе се обединат во „Музејот на современата уметност” со цел да приредат модно шоу кое има за цел да се соберат средства за лекување на Бубе „Ин” , за кое се потребни 20.000 евра. Тука прочитајте повеќе за настанот „Мајсторите за мајсторот“, Бубе и пријателите „Драги пријатели, со радост во срцето сакам да ви се заблагодарам на сите што ве имам и што несебично ми дававте поддршка во изминатиот период… Ми дадовте до знаење дека вреди да постојам и несебично со сите сили ми помагате да го преживеам овој ПЕКОЛ од животот, за кој не сакам и да помислам да му се случи некому од вас. Огромна багодарност сакам да им искажам на сите мои колеги и пријатели кои се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В недела, во „Музејот на современа уметност“ во Скопје, во 19 часот познати македонски фризери и стилисти со поддршка на колеги од регионот ќе одржат хуманитарна манифестација под мотото „Мајсторите за мајсторот“. Настанот, кој е во организација на Здружението на фризери, е замислен како двочасовно шоу на терасата на музејот во кое публиката ќе може да ги види најновите трендови за фризури и шминка. Собраните средства ќе бидат наменети за лекување на стилистот Љупчо Петрушевски, попознат како Бубе ин, за што се потребни 20.000 евра. Билетите за настанот се по цена од 500 денери, и можат да се купат на влезот во музејот.
| | веќе видена | слични

Собраните средства од фризерскиот спектакл ќе бидат наменети за лекувањето на стилистот Љупчо Петрушевски, попознат како Бубе „Ин“, за кое се потребни 20.000 евра... Познати македонски фризери и стилисти, како и учесници од регионот на 18 јуни (недела) ќе се обединат со хуманитарна цел во Музејот на современата уметност. Настанот под мотото „Мајсторите за мајсторот“ кој е во организација на Здружението на фризери „Hair fashion group“ со почеток во 19 часот, е замислен како двочасовно шоу на терасата на музејот, на кој публиката ќе има можност на несекојдневен начин да ужива во најновите трендови за фризури и шминка. Имено, собраните средства од фризерскиот спектакл ќе бидат наменети за лекувањето на стилистот Љупчо Петрушевски, попознат како Бубе „Ин“, за кое се потребни 20.000 евра. Во недела посетителите ќе лицитираат и за неколку потпишани дресови од машкиот ракометен клуб „Вардар“. Веднаш по шоуто на истата локација, на отворено ќе се одржи и забава. „ Ние фризерите, колеги и пријатели на Бубе, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 116 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАСТАСИЈА ВО ХУМАНА МИСИЈА: Ќерката на Цеца утре доаѓа во Скопје (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: