Хрватскиот писател Бруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје

3 копии

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, в четврток ќе ја промовира својата хит-книга „Љубовологија“, во книжарницата „Три“ во Дебар Маало во Скопје. - Kога би постоела наука за љубовта, оваа книга би била учебник! И шест години по првото издание, „Љубовологија“ е с` уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов! - најавува издавачката куќа „Три“ Бруно Шимлеша (1979) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата со најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика. - „Љубовологија“ е најпопуларната и најпродаваната книга на Шимлеша. Од самото нејзино издавање во 2011 година постигна ...
| | веќе видена | слични

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, утревечер во 19 часот, во книжарницата „Три“ во Дебар Маало, ќе има средба со читателите. Тој ќе ја промовира својата хит книга „Љубовологија“, која шест години по првото издание, е сè уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов.Бруно Шимлеша (1979 г.) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата на најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и во Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика.„Љубовологија“ е најпопуларната и најпродаваната книга на Шимлеша. Од самото нејзино издавање во 2011 година постигна огромен успех во регионот. Досега има над 30.000 продадени примероци само во ...
| | веќе видена | слични

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, на средба со своите читатели во Скопје! Тој во четврток, 8 јуни, со почеток во 19 часот, во Книжарницата ТРИ во Дебар Маало, Бруно Шимлеша ќе ја промовира својата хит-книга „Љубовологија“. И шест години по првото издание, „Љубовологија“ е сè уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов! Бруно Шимлеша (1979) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата на најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватскиот писател Бруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: