Хрватскиот писател Бруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје

3 копии

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, в четврток ќе ја промовира својата хит-книга „Љубовологија“, во книжарницата „Три“ во Дебар Маало во Скопје. - Kога би постоела наука за љубовта, оваа книга би била учебник! И шест години по првото издание, „Љубовологија“ е с` уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов! - најавува издавачката куќа „Три“ Бруно Шимлеша (1979) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата со најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика. - „Љубовологија“ е најпопуларната и најпродаваната книга на Шимлеша. Од самото нејзино издавање во 2011 година постигна ...
| | веќе видена | слични

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, утревечер во 19 часот, во книжарницата „Три“ во Дебар Маало, ќе има средба со читателите. Тој ќе ја промовира својата хит книга „Љубовологија“, која шест години по првото издание, е сè уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов.Бруно Шимлеша (1979 г.) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата на најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и во Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика.„Љубовологија“ е најпопуларната и најпродаваната книга на Шимлеша. Од самото нејзино издавање во 2011 година постигна огромен успех во регионот. Досега има над 30.000 продадени примероци само во ...
| | веќе видена | слични

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, на средба со своите читатели во Скопје! Тој во четврток, 8 јуни, со почеток во 19 часот, во Книжарницата ТРИ во Дебар Маало, Бруно Шимлеша ќе ја промовира својата хит-книга „Љубовологија“. И шест години по првото издание, „Љубовологија“ е сè уште една од најпродаваните книги од оваа област. Огромен број читатели тврдат дека конечно преку „Љубовологија“ научиле што значи, всушност, да се сакаш себеси и како да ја развиеш таа љубов! Бруно Шимлеша (1979) е автор, колумнист, ТВ-водител и мотивациски говорник од областа на популарната психологија и духовност. Неговите книги со години се на листата на најпродавани во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија. Полните сали на неговите предавања потврдуваат дека Шимлеша е автор со значително влијание, кој ужива голема поддршка и има посветена и лојална читателска публика.
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватскиот писател Бруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: