Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

6 копии

Товарен воз денеска предизвикал пожар близу железничка пруга од Дуброво до Демир Капија, најверојатно поради искрење при движење, изјави за МИА Иле Илиев, ...
| | веќе видена | слични

Два часа шест пожарникари со две теренски противпожарни возила го гаснеле пожарот кој зафатил поголема површина, од селото Дуброво до пред Демир Капија. За ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Горно Лисиче стравуваат за својата и за безбедноста на своите најмили. Рампата на железничкиот премин подолго време не е во функција, а жителите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на жртвите од железничката несреќа во Пакистан се зголеми на 23, откако во текот на ноќта во оштетените вагони беа пронајдени повеќе тела, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Преминувањето на пругата во Горно Лисиче претставува секојдневен стрес за тамошното население, независно дали станува збор за преминување на шините пеш, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 176 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Нормално е човек кога ќе го слушне тоа добива чувство на згрозеност и чудоневиденост, практично каква е коалицијата помеѓу оваа влада и ова раководство на СДСМ ...
сите 318 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со специјализантите и младите лекари од Општата болница, Здравствениот дом, Специјализираната болница ...
сите 234 | | | веќе видена

Брачен пар од селото Добридол починале во ист ден, а од првичните сознанија, на нивните тела немало траги на насилство. Безживотното тело на мажот го пронашол ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: