Утре во Скребатно ќе се одржи шестото издание на „Охридска софра“

2 копии

Охрид, 31. август 2018 (ИНПРЕС) – Во живописното охридско село Скребатно, утре ќе се одржи шестото издание на манифестацијата „Охридска софра“. На посетителите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во излетничкото место кај манастирскиот комплекс „Света Богородица“ кај селото Скребатно денеска по шести пат се одржа туристичко-промотивната манифестација ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. септември 2018 (ИНПРЕС) – Вкусните ѓомлезиња на Илина Бимбилоска Коваческа, Лиле Каровска и Ана Лазоска беа прогласени за највкусни на шестата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре во Скребатно ќе се одржи шестото издание на „Охридска софра“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: