Дијалогот на Србија и Косово пред пресвртница

8 копии

Во интервју за Велт, таа додава дека „односите со Приштина за нас Србите се тешки и емоционални“. „Претседателот на Србија, Александар Вучиќ направи храбар и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претеседателот на владејачката Демократска партија на Косово (ПДК) Реџеп Хоти смета дека поделбата на Косово не е опција, а кога би дошло до такво ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
4 копии

Одговарајќи на новинарско прашање за неговиот став околу решавањето на спорот околу името на Македонија и дали поради тоа очекува притисок врз Белград во врска ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека не е оптимист во врска со претстојните разговори со Приштина во Брисел, но рекол дека Белград нема да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

На фер, слободни и демократски избори победи Стево Пендаровски во првиот изборен круг. Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка ...
сите 167 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 255 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дијалогот на Србија и Косово пред пресвртница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: