Странските инвеститори добиле 225 милиони евра, работно место чини 11 илјади евра државни пари


Во периодот од 2007 до мај годинава, по основ на странски директни инвестиции државата потрошила 225 милиони евра народни пари, а странските бизнисмени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека пресот на владата за странски инвестиции бил уште еден обид за манипулација на јавноста ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики ...
| | веќе видена | слични

За 10 години Владата потрошила 225 милиони евра за да привлече 25 странските компании, кои отвориле 20 илјади работни места. Од овие пари, како директна, ...
| | веќе видена | слични

-Новата влада во паника од економскиот колапс денес излезе со апсолутно неточни информации во делот на странските инвестиции. Веселата Математиката според ...
| | веќе видена | слични

 Во нив биле вработени 20 илјади лица, но не сите како нововработени зашто дел од нив претходно работеле во македонското стопанство. Едно вработување државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра, работно место чини 11 илјади евра државни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: