Дневен хороскоп (03.28.2017) Вторник

Овен (21.03 – 20.04) Во прашање се екстремни промени периодов, како позитивни, така и негативни. Мора да се изборите со овие турбуленции иако за тоа нема да имате сила, барем не викендов. Доколку ви се допаѓа една Девица, не губете време. На некој сте му по малку иритантни со вашето однесување. Бик (21.04 – 21.05) Доколку до сега ви беше празен паричникот, не очајувајте, следува период кога ќе го наполните. Морате да почекате на подобра прилика од моменталната симпатија која ви се додворува на отворен начин. Ќе бидете во одлично расположение за некое време. Можни се проблеми со пределот околу вратот. Близнаци (22.05 – 22.06) Колегите на работа ви се од голема помош, можете слободно да се потпрете на нив. Покрај себе имате исклучителна личност која умее да ја цени вашата посветеност. Отворената комуникација со партнрот во суштина многу ќе ви годи. Рак (22.06 – 22.07) Не морате на никого да му се правдате за вашите постапки. Имате одлична идеја која ќе биде ваша ѕвезда водилка. Доколку сте сингл, излезете, во ...
| | веќе видена | слични

Љубовта е една од најдобрите чувства и состојби на светот. Таа ги прави сите нешта подобри. Кога сме заљубени, времето ни одговара, храната има подобар вкус и сè е позитивно околу нас. Делуваме како најсреќната личност на светот. Вистинската љубов не чука често на нашата врата, а дури и кога ќе се појави многу луѓе се плашат од тоа. Често, љубовта може и најрационалната личност да ја претвори во нереален сонувач. Единствената состојба која е потешка од чекањето на вистинската љубов е постојаното тргање по неа. Љубовта едноставно не функционира така, затоа наместо да ја бараме на погрешни места, треба да се фокусираме на себеси и на својот живот и да дозволите љубовта да ве најде вас. Кога живеете за себе, наместо за љубовта, имате можност да се пронајдете себеси и да сфатите кои сте, и што сакате од животот. Кога еднаш ќе влезете во сериозна врска, иако заљубеноста е убава работа, сепак секоја врска бара жртва, компромиси, доверба и почит кои не можете да и ги дадете на друга личност ако доволно не се ...
| | веќе видена | слични

Кога одите на интервјуто за работа не се работи само за тоа да одговорите на прашањата. Поентата е да одите понатаму и да поставите и вие некое прашање. На тој начин, не само што можете да оставите впечаток и да изгледате попаметно, туку и да дознаете многу повеќе за работното место како и за компанијата. За прашањата кои ќе ве издвојат од останатите кандидати пишува „Business Insider“: 1. Кои квалитети ги барате во идеалниот кандидат? Можеби постојат посебни деловни или технички вештини кои токму вие ги имате (или немате), а кои се неопходни во таа работа. 2. Што би сакале да се постигне во некоја блиска иднина (месец дена, шест месеци, година дена)? На овој начин покажувате дека сте ориентирани кон резултатите, сакате да знаете што од вас се очекува, и дека сте подготвени да се стремите кон тоа. 3. Можете ли да го опишете тимот со кој би работел/а? Ова прашање докажува дека сте тимски играч, што е клучна компонента за емоционалната интелигенција. 4. Каква поддршка компанијата му дава на тимот за да му ...
| | веќе видена | слични

ОвенРабота: Вашата материјална состојба ќе биде во застој оваа недела. Можни проблеми во врска со некои стари долгови.Љубов: Ќе ве привлекува идејата за авантура. Можна е појава на некоја ваша стара симпатија. Балансирајте помеѓу чувствата и мислите.Здравје: Можен проблем со ушите.БикРабота: Се чувствувате полни со енергија. Ќе бидете во ситуација да донесете некоја важна одлука која ќе го смени вашиот курс во врска со работата.Љубов: Партнерот ќе очекува поголема подршка од вас. Ако сте слободни можно е промена на тој статус. Среќно!Здравје: Главоболки.БлизнациРабота: Решавање на некои административно-судски работи. Не одолговлекувајте со нивното решавање. Прилив на пари кон крајот на неделата.Љубов: Потполн пресврт во љубовниот живот. Ќе бидете во ситуација да ги освоите сите околу себе.Здравје: Болки во вратот заради работата или спиењето.РакРабота: Ќе ви биде многу тешко да ја остварите посакуваната рамнотежа. Избегнувајте ги стресните ситуации. Проблеми со законот. Внимавајте!Љубов: Ќе бидете доведени ...
| | веќе видена | слични

Постои една изрека која вели: Мора да престанеш да ги наводнуваш мртвите цвеќиња. Ако ја примениме за љубовните врски, тоа наједноставно би значело дека треба да престанеме да инвестираме време, љубов и внимание во нешто што никогаш нема да нè направи вистински среќни. Tажно е кога сме во врска, а постојно се чувствуваме осамено. Впрочем постојат многу луѓе кои се во врска, за да не би биле сами, а на крајот завршуваат уште поосамено од кога биле сингл. Од тука се поставува прашањето: Како да бидеме сигурни дека сме избрале партнер со кој храбро ќе им се спротивставиме на сите животни предизвици? Знае како да ви се радува – тоа е нешто што ќе го забележите во неговите очи секој пат кога ќе постигнете некој успех. Ако партнерот искрено им се радува на убавите нешта кои што ви се случуваат, а не се поврзани со него, со сигурност сте нашле добра личност. Ви дава простор за растење – ова значи дека ве подржува во вашите планови и желбата да одите напред. Сака да успеете во сè што сте замислиле и секогаш е тука ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Доколку барете работа, можете да очекувате конкретна понуда околу средината на неделата. ЉУБОВ: Сите Овни кои барале промена на љубовното поле ќе ја доживеат таа промена оваа недела. ЗДРАВЈЕ: Чувствителна глава и врат. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Доколку имате проблем на работа, послушајте го советот на некоја Девица или друг Бик. Тој совет многу ќе ви помогне. ЉУБОВ: Иако би сакале малку повеќе возбуда во врската, оваа недела ќе пројдете без големи проблеми. ЗДРАВЈЕ: Можни се повреди, бидете внимателни. Близнаци (22.05 – 22.06) РАБОТА: Деловната промена ќе се случи кај лицата со униформи. Останатите ќе имаат вообичаена работна недела. ЉУБОВ: Ќе ви недостасува возбуда во врската. Посмелите ќе стапат во тајна врска. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со респираторните органи. Рак (22.06 – 22.07) РАБОТА: Можете да очекувате значителна помош од соработниците со кои некогаш сте соработувале. ЉУБОВ: Одлична недела за врска со лицата од воздушните знакови, Вагата има најголема предност. ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте некој да не ви даде погрешни информации денес, можно е да се обиде да ве намести. Во љубовта денот е интересен за слободните, бидејќи многу пати ќе бидат насамо со лицето кое им се допаѓа. Бик (21.04 – 21.05) Денот на работа ќе ви биде напорен, но тоа нема да ве спречи да бидете насмеани. Разгледувајте ги работите од дистанца, не верувајте на се што ќе ви се понуди. Во љубовта оние кои се слободни ќе флертуваат со личноста која им се допаѓа. Близнаци (22.05 – 22.06) Многу е важно да бидете максимално посветени на работата, а надредените да го забележат тоа. Слободните сосема случајно ќе запознаат личност која ќе им пробуди нежни емоции. Рак (22.06 – 22.07) За потезите на работното место слушајте ја интуицијата. Не дозволувајте било кој да ви ја помати моќта на расудување. Заедно со партнерот ќе уживате во романтичната атмосфера која ќе ја создадете. Лав (23.07 – 22.08) Можете да очекувате поволен ден на полето за работа, но тоа не значи дека можете да се опуштите. Пред вас се ...
| | веќе видена | слични

Овен Кариера и пари: Овој месец ве очекува динамичен период во кој ќе преовладуваат инцидентите и стресот. Од друга страна, сонцето кое преминува во овен ќе ви донесе сила и авторитет да се справите со сите проблеми. Меркур, исто така лоциран во овен, ќе ги поттикне вашите интелектуални способности. Доколку работите систематски, а не набрзина, тогаш ве очекуваат и неколку успеси во овој месец. Како и да е, април ветува добра заработка. Здравје: Сонцето кое преминува во овен, ќе ви донесе многу енергија, особено во првите две недели од април. Можни се и чувства на истоштеност поради прекумерно работење. Љубов: Со престојувањето на Марс во знакот на овен, месецов воопшто нема да ви биде досадно. Планетата Марс ќе ви „зачини“ сѐ, почнувајќи од односот со вашиот партнер, кој ќе биде пострасвен. Доколку не сте во врска, овој месец ве очекува бурен период кој можеби на крајот на месецот ќе резултира со врска. Совет: Држете се што подалеку од конфликти и инциденти кои може да резултираат со насилство. Бик Кариера и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само една секунда ви е потребна да фрлите поглед на сликата и да одговорите на едноставното прашање. Значи, што прво забележавте на сликата? 1. Авион 2. Сцена од Петар Пан 3. Река во позадина 1. Авион -Вие сте кретен на квадрат, далеку од нормална личност! Па, дали е можно дека прво нешто што погледнавте од сите работи да биде авионот? И притоа многу потсетува на бомбардерите од Втората светска војна. Па, вам ништо не ви е свето. Вие гарант не ја затворате чешмата кога ги миете забите, најверојатно го имате најнесредениот десктоп, а песокот на мачките го менувате дури кога ќе забележите дека ја имате највалканата тераса што може да постои. Приберете се малку! 2. Сцена од Петар Пан- Со вас, се е во ред! Немаме ништо лошо да кажеме за вас, затоа што оваа слика за момент ве вратила на најубавиот дел од животот – од детството. Секој пат се трудите да направите добри работи за вас, но и за околината и тоа луѓето го ценат. Сакате да фантазирате за убави работи, а тоа е сосем нормално и убаво. 3. Река во позадина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВЕН 2017 година ви носи големи успеси како на приватен така и на професионален план, па ако започнете било каков почеток во новата година ќе ви се зајакне и зголеми самодовербата.Ова е совршена година за работа врз себеси, за самопромоција и унапредување на вашиот интегритет во јавноста. Оваа година ќе ви се отворат бројни можности за нови познанства и контакти бидејќи 3 циклуси на планетата Меркур ќе бидат во движење и ќе отворат нови поволни можности на социјален план. Од 5 јануари до средината на март 2017 година Меркур ќе биде присутен во полето на вашата групна социјална ангажираност (односи со пријателите, односи со семејството, како и на работа со колегите) и ќе ве зближи со лица од други заедници со кои би можеле да делите исти интереси. Помеѓу 1 мај и јули 2017 година ќе бидете фокусирани на интелектуалната сфера и доста време ќе поминете во патување како и во квалитетно поминато време со пријателите, семејството и бизнис партнерите. Од 27 август до ноември 2017 година, вашето поле на интерес ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, на социјалната мрежа напиша дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, а ...
сите 215 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 226 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. ...
сите 160 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена

Зинедин Зидан побарал ангажман на Садио Мане, но Флорентино Перез има други планови и праќа емисари во Париз да опипаат терен за рекорден трансфер на Килијан ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп (03.28.2017) Вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: