Британските пратеници изгласаа одложување на Брегзитот- не се знае до кога


Со тоа на премиерката Тереза Меј и оставија можност наредната недела повторно да се обиде да добие поддрѓка за договорот постигнат за Брегзит со ЕУ. Доколку не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии

ЕУ повторно ѝ даде на британската премиерка уште малку време. Ако договорот за Брегзит биде усвоен следната недела, ќе добие два месеци, во спротивно-само две ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека побараното одложување на Брегзит ќе му даде можност на британскиот парламент конечно да ја спроведе волјата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Партијата на европските социјалисти, Сергеј Станишев порача дека местото на Северна Македонија и Албанија е во Европската Унија. На подготвителната ...
сите 1440 | | | веќе видена

Европските лидери едногласно го прифатија договорот за Брегзит, на ред е британскиот Парламент. Тие се согласија дека тој договор треба да стапи во сила на ...
сите 312 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британските пратеници изгласаа одложување на Брегзитот- не се знае до кога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: