Натпреварот Next Image за избор на најдобра фотографија направена со мобилен телефон продолжен до утре на полноќ

2 копии

(Скопје, 22.08.2018) – Рокот за испраќање фотографии за натпреварот на Huawei – Next Image competition за избор на најдобра фотографија направена со мобилен телефон, наместо до 20-ти август, како што првично беше најавено, е продолжен до 23.08.2018 година до полноќ така што сите оние кои сé уште не испратиле фотографија со која имаат овековечено некој посебен момент, можат да ја искористат шансата и да го направат тоа. “Поради технички те проблеми на веб страната на NEXT IMAGE, би сакале да се извиниме за непријатностите и да Ве информираме дека одлучивме да го продолжиме рокот за поднесување фотографии до 23.08.2018 година до полноќ , за да биде ме сигурни дека сите имаа можност да учествуваат на натпреварот . Гласањето на жирито ќе почне на 27.08 од 12 часот попладне и како што претходно беше планирано, ќе заврши на 31.08. Затоа посетете ја нашата веб-страница за да ги објавите вашите фотографии” , велат од Huawei. Натпреварот Huawei Next Image competition побуди огромен интерес насекаде во ...
| | веќе видена | слични

Барате совет како да им помогнете на вашите деца со учењето на англискиот јазик? Погледнете го видеото и посетете ја нашата веб страница LearnEnglish Kids за повеќе игри и активности:
| | веќе видена | слични

Со модерната технологија се менува не само начинот на кој гледаме телевизија, туку и читањето на книги. Погледнете го овој нов вид на книга, направена за времето на „Netflix“ и „HBO“.
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 557 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 310 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натпреварот Next Image за избор на најдобра фотографија направена со мобилен телефон продолжен до утре на полноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: