Австралија протерува двајца руски дипломати, Ирска денеска ќе ја објави одлуката


5 копии

Австралија ќе протера двајца руски дипломати како одговор на нападот во Англија со нервен агенс, соопшти денеска австралискиот премиер Малком Турнбул. ...
| | веќе видена | слични

Британската воена лабораторија соопшти дека не успеала да утврди оти нервниот агенс употребен при труењето на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на британскиот воен истражувачки центар Гери Ајткенхед изјави денеска дека уште не може со сигурност да се тврди дека нервниот агенс, со кој беше ...
| | веќе видена | слични

„Успеавме да идентификуваме дека тоа е „новичок“ нервен агенс од воен тип“ изјави за Скај њуз, Гери Ејкенхенд, шеф на лабораторијата „ Портон Даун“. Според ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на британската воена лабораторија во Порт Даун, Гери Ејткенхед во разговорот за телевизијата Sky News изјави дека не може да се утврди дека ...
| | веќе видена | слични

Валтер Литвиненко за "RT" вели дека иако постојат сличности со случајот со труење на неговиот син, користена е друга тактика. Валтер Литвиненко, татко на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Состанок меѓу Советот на Русија и НАТО е невозможен по протерувањето на руските дипломату од Алијансата, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Научниците од британската лабораторија Портон-Даун не успеале да утврдат каде бил направен нервнот агенс кој бил употребен во труењето на Сергеј и Јулија ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија бара „сразмерен начин“ да одговори на заканата од Русија, изјави денеска портпаролот на премиерката Тереза Меј, откако пензионирано официјално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
сите 234 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција истакна дека Заев со кршењето на Уставот се промовираше за лидер со најголем рејтинг ...
сите 536 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 260 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 208 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија протерува двајца руски дипломати, Ирска денеска ќе ја објави одлуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: