Барние: Лондон треба да понуди јасен план за одлагањето на брегзит


3 копии

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подолгото одложување на излегувањето на Велика Британија од Европската унија мора да биде поврзано со нешто ново и мора да се осигури дека на крајот од можното ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барние: Лондон треба да понуди јасен план за одлагањето на брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: