Ослободени морнарите од иранскиот танкер


Животите на членовите на екипажот на “Стена имперо” не се во опасност, но морнарите, како и досега, остануваат на бродот, објави Амбасадата на Русија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. ...
| | веќе видена | слични

Иранските власти денеска тврдат дека сите 23 членови на екипажот на танкерот кој пловеше под британско знаме се безбедни и во добра здравствена состојба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
| | веќе видена | слични

По запленувањето на еден британски танкер од страна на Иран, Велика Британија побара од своите бродови „одреден период“ да останат „надвор од областа“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 689 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 759 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 503 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, министерката за финансии, ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека го повлекла депозитот навремено од Еуростандард по претходен дослух на ...
сите 106 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена

Неизвесно е одржувањето на денешната седница на Собранието што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав Талат Џафери. Од собраниските ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослободени морнарите од иранскиот танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: