Британија вети дека до 2050 година ќе ги намали емисиите на ЦО2 на нула

6 копии
3 копии

Регионална работилница почна денеска во Скопје во рамки на низата настани во организација на Организацијата за храна и земјоделство на ОН (ФАО) низ Европа и ...
| | веќе видена | слични

Земјоделството е особено чувствително на екстремни временски услови и катастрофи. Во земјите во развој, земјоделскиот сектор апсорбира 26 отсто од вкупната ...
| | веќе видена | слични

Учениците во Камбоџа ги искусуваат климатските промени од прва рака. Втор пат во четири години, училишните часови морале да бидат намалени низ целата земја, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации проценуваат дека нето-емисиите на Австралија минатата година изнесувале 537 милиони тони јаглероден диоксид, што претставува зголемување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драстичните климатски промени, температурните шокови од – во + за едно деноноќие ја алармираат потребата од итно намалување на загадувањето и поинтензивно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 200 најголеми светски компании предвидуваат дека климатските промени би можеле да ги чинат вкупно 1.000 милијарди долари, а мнозинството трошоци се ...
| | веќе видена | слични

Екстремните временски услови како невообичаено студени зими, поројни дождови со зачестени електрични празнења и подолги периоди на суша се појави кои ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија вети дека до 2050 година ќе ги намали емисиите на ЦО2 на нула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: