Хамонд против брегзит без договор


3 копии

Конервативната партија на премиерката Тереза Меј и главната опозициска Лабуристичка партија очекуваат катастрофално лоши резултати на изборите за новиот состав ...
| | веќе видена | слични

Уште тројца британски конзервативци викендов влегоа во трката за наследник на премиерката и челничка на партијата Тереза Меј, која во петокот поднесе оставка, ...
| | веќе видена | слични

Тереза Меј по седми јуни повеќе нема да биде премиер на Велика Британија, а со тоа се отвора прашањето за нејзиниот наследник. Веќе неколку политичари се ...
| | веќе видена | слични

Петмина кандидати се во најтесниот избор , а нивната главна задача ќе биде да ја изнесат Британија од Европската Унија. Последен во трката за нов премиер се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го обвини советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон за заговор за започнување војна ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 103. седница на Собранието, на која се расправа по реконструкцијата на Владата, го повлече предлогот во исто време да биде и ...
сите 295 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамонд против брегзит без договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: