Брисел го пали алармот, во Скопје доаѓа Хан


2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница имнформира дека ја пријавил заканата, која во порака на социјалните мрежи била напишана во коментар по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан вели дека е клучно до октомври е да се усвои Законот за Јавно обвинителство кој нуди важни гаранции за владеење на ...
| | веќе видена | слични

Судскиот систем мора да работи според правилата и тоа мора да го почитуваат сите, истакна вчера еврокомесарот Хоханес Хан, на тој начин кажувајќи ја црвената ...
| | веќе видена | слични

Ги поттикнувам сите политички партии што побрзо да дојдат до решение. За нас има само неколку црвени линии, а најважно е во секое решение да се земе предвид ...
| | веќе видена | слични

- Но, затоа неопходно е да се продолжи со натамошно спроведување на реформите, особено во делот на овозможување на владеење на правото преку усвојување на ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот Јоханес Хан се огласи на својот Твитер профил по средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Го повикав лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев ја оценува како притисок врз него поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со челниците на партиите од ...
сите 741 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брисел го пали алармот, во Скопје доаѓа Хан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: