Брестовац пред мечот со Мешков: Да стигнеме до победа макар и со еден разлика


5 копии

Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац пред натпреварот против Мешков Брест во недела во СЦ „Јане Сандански“ во СЕХА лигата, изјави дека очекува ...
| | веќе видена | слични

Вардар го победи Металург со 27-26 во меч од Регионалната лига Мотивирано, борбени и сигурно, како што ветија така и одиграа младите ракометари на Металург, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По средбата со Вардар, тренерот на Металург, Данило Брестовац, беше разочаран затоа што што неговите избраници во клучни моменти не се придржуваа до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
7 копии
повеќе

Останато

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 138 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац пред мечот со Мешков: Да стигнеме до победа макар и со еден разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: