Брестовац се враќа на кормилото на Металург

Македонскиот стратег Данило Брестовац од пред неколку дена на функцијата селектор на младинската и кадетската машка репрезентација на Македонија, ја додаде и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на стручниот штаб на Металург, Данило Брестовац, го комплетира тимот на тренери со кои ќе работи на спроведување на своите идеи и замисли во напредокот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ракометниот клуб Металург со подготовките за новата сезона ќе почне на 6 август за кога е закажан и првиот собир. Во меѓувреме новиот тренер, Данило Брестовац, ...
| | веќе видена | слични

Новиот шеф на стручниот штаб на Металург, Данило Брестовац го комплетираше својот стручен штаб и е подготвен да започне со работа во еден од најдобрите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Среќен сум што пак сум дома и што имам можност да го водам клубот што ми прирасна за срцето. Не сум магионичар што за два дена ќе направи чуда, но можам да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 226 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац се враќа на кормилото на Металург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: