Фудбалска реткост: Гол од 70 метри (видео)


Францускиот дефанзивец, Бенжамин Павар постигна прекрасен гол против Аргентина во осминафиналето на Светското првенство во Русија, погодок кој потоа беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За Парагваецот Марио Рикардо денес зборува цел свет и тој е доказ дека спортот не познава граници. Иако е слеп на едно око уште од мали нозе, игра фудбал, а го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи голот на францускиот репрезентативец Бенжамен Павар за најубав гол на Светското првенство во Русија.Според ...
| | веќе видена | слични

Марио Рикардо е стрелец на еден од најдобрите погодоци за 2018 година. Играчот на Колон погоди во Купот на Парагвај, а голот стана интернет сензација. Рикардо ...
| | веќе видена | слични

Слободно можеме да кажеме и очекувано. Репрезентативецот на Франција Бенџамин Павар експлодираше на Светското првенство. Иако во квалификациониот циклус влезе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата ...
сите 228 | | | веќе видена

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на ...
сите 221 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 217 | | | веќе видена

Навреди на лична основа, говор на омраза, ова беше дел од вербалниот напад на лидерот на Единствена Македонија кон пратеникот Сашо Василевски. Во рамките на ...
сите 107 | | | веќе видена

Почна на 20 години како газда на „Орка Спорт“, за после дваесет да стане најбогатиот Македонец кој ни сам не може да си го измери богатството. Форбс го процени ...
сите 219 | | | веќе видена

Кривичниот суд најавуваа дека решението за издржување на затворската казна ќе му го дадат утре, на судењето за „Титаник”, но Никола Груевски веројатно ќе добие ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалска реткост: Гол од 70 метри (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: