Моќниот говор на Пеп стана вирален на социјалните мрежи: Вие ја уништивте Премиер лигата! (Видео)


3 копии

Пеп Гвардиола направи вистинска револуција во составот на Манчестер Сити и тоа на крајот му донесе најдобра сезона во историјата на Премиер лигата, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Клаудио Баво едноставно не можеше да замисли полош старт на новата натпреварувачка сезона, бидејќи по натпреварот со Челси во Комјунити Шилд мечот, чилеанскиот ...
| | веќе видена | слични

Чилеанскиот голман, Клаудио Браво доби многу интересно писмо д Реал Мадрид. Голманот на Манчестер Сити пред неколку дена се повреди на тренингот, а станува ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Манчестер Сити пред неколку дена се поврди на тренингот на „кралевите“, а во прашање е повреда на ахиловата тетива поради што би можел да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот голман на Манчестер сити, Аријанет Муриќ, идбрал да брани за репрезентацијата на Косово, потврди Фудбалскиот сојуз на Косово. Муриќ оваа сезона е втор ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 167 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќниот говор на Пеп стана вирален на социјалните мрежи: Вие ја уништивте Премиер лигата! (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: