Братот на Дибала донесе бомбастична вест: Пауло не е среќен, постојат големи шанси да си замине од Јувентус


Пауло Дибала од 2015 година е стандарден член на италијанскиот гигант Јувентус, но оваа сезона по се изгледа може да биде негова последна во Торино. Оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Манчестер Јунајтед и Оле Гунар Солскјер сигурно ќе го освежуваат тимот во пресрет на новата сезона. Досега во јавноста излегоа шпекулации дека „ѓаволите“ се ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Манчестер Јунајтед се суперлојални. И покрај исклучително лошата сезона, продажбата на сезонските билети, сите 53.000 беше во рекордно кратко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Оле Гунар Солскјер не чекаше многу, па по официјалниот крај на сезоната за Манчестер Јунајтед веднаш се фати за работа и за составување на тимот за следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 342 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека нема да преговара ниту пак ќе го прифати предложеното законско решение за јавно обвинителство кое според ...
сите 263 | | | веќе видена

Двајца кинески државјани биле итно примени во болница во Глазгов, Шкотска, откако им биле дијагностицирани симптоми што може да укажуваат дека се заболени од ...
сите 380 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Република ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братот на Дибала донесе бомбастична вест: Пауло не е среќен, постојат големи шанси да си замине од Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: