„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ

3 копии

Кошаркарот Мирко Миличевиќ играл заедно со легендарниот Дражен Петровиќ во хрватска Цибона. По толку години од страшната сообраќајка која беше кобна за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарот Мирко Миличевиќ кои играше заедно со Дражен Петровиќ во Цибона денеска тврди дека ја предвидел сообраќајната несреќа на Петровиќ во Германија на 7 ...
| | веќе видена | слични

Марко Миличевиќ е поранешен кошаркар, а сега за српски „Телеграф“ откри приказна за која како што кажува тој претходно на никој не му ја открил. Во својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 146 | | | веќе видена

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието продолжува денеска во Кривичниот суд со сослушување на пет сведоци предложени од одбраната на ...
сите 281 | | | веќе видена

Александар Трајковски се уште е телефонски недостапен за новинарите, а Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денес изјави дека тој не е испратен од ...
сите 143 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 234 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: