Бранко Азески заминува во Виена каде ќе потпише меморандуми

5 копии

Почнувајќи во 2017 година, нелегалниот тутун (познат како режан тутун) почна да се појавува ширум земјата, првично само на избрани локации. Сепак, ерозијата на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора предупредува дека легалниот пазар на тутун ќе претрпи пад повисок од 11 отсто поради сивиот пазар на режан тутун кој лани се интензивирал. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бранко Азески заминува во Виена каде ќе потпише меморандуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: