Бракот

Не сега, драги Вие и вашиот партнер порано ги поминувавте ноќите смеејќи се со шише вино или пакувајќи се во последен момент за да заминете на романтичен викенд. Сега, се што може да направите е да се буните дека веќе немате пелени или дека заедно сте седеле на каучот само половина час пред да заспиете. За вас може да претставува вистински шок кога ќе откриете де-ка бебињата земаат навистина голем данок од вашата врска. Но, кога ќе станете родители, не значи дека никогаш повеќе ќе немате време отколку само да кажете: „Подај ми ги влажните марамчиња за бебето“. Со само не-колку едноставни чекори ќе може многу полесно да ја поминете промена-та кога од двојка ќе станете тројка. Сè се менува Моментот кога и двајцата ќе избувнете во плач кога ќе го здогледате ва-шето прекрасно новороденче ќе сфатите дека работите веќе никогаш нема да бидат тоа што биле досега. Но, кога еуфоријата, балоните и цвеќињата ќе исчезнат и ќе ви ги отворат очите кон пумпите за млеко и бебешките какушки, не изненадува тоа што врската со ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 2 октомври во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 ...
сите 264 | | | веќе видена

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за се освен за содржината на договорот. Второ дека бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат ...
сите 114 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 64 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон повика денеска иранската криза да биде уредена со „дијалог и мултилатерализам“. Тој го упати повикот на годишната сесија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бракот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: