„Го чекав принцот, дојде само коњот“

Знаете како велат - го чекав принцот, дојде само коњот? Е додека за сите нас тоа е само штос - за новата принцеза на Монако - изгледа дека е сурова реалност. Откако си заплака на свадбата - воопшто не изненадуваат гласините дека и медениот месец не минал баш најдобро. Иако тоа требаше да биде одмор од бајките, во луксузниот хотел Ојстер Бокс во Дурбан - Јужна Африка, принцот и принцезата воопшто не спиеле во истиот хотел. Според тамошниот високотиражен магазин „Сити прес“, апартманите на тазе венчаната двојка биле на различни краеви на градот и одвоени околу 16 километри. Колку за потсетување, по гласините за трето, а можеби и четврто вонбрачно дете принцезата Шарлин три пати се обиде да побегне од бракот со Алберт. Церемонијата сепак беше одржана, а според договорот кој е потпишан - за Шарлин нема мрдање цели пет години. Во тој период ќе мора да му биде поддршка на сопругот - без оглед на тоа уште колку вонбрачни деца и афери се појават. Алберт веќе ги има признаено ќерката 19-годишната Јазмин и ...
| | веќе видена | слични

Мајк Витсток По повод шпекулациите дека бракот на принцот Алберт од Монако и неговата избраничка Шарлин е измама, се огласи таткото на принцезата, кој тврди дека не се вистинити инсинуациите дека бракот на неговата ќерка е фингиран. Ова верување се појавило по повод тврдењата на извори блиски на принцезата Шарлин, кои гарантираат дека таа се обидела да побегне еден ден пред венчавката. Извор од Јужна Африка тврди дека бившата олимписка пливачка направила договор со монархот да се омажи за него и да му обезбеди наследник. Планирано е во брак да останат минимум пет години за договорот да биде валиден, а тогаш Шарлин добива позавидна сума пари и може да оди каде што сака. Мајк Витсток, татко на принцезата Шарлин, во интервју за магазинот „Бургер“ изјавил: „Разочаран сум од љубомората и завидливоста на нашите сонародници. Наместо да ја поддржат и да бидат со својата принцеза во овие мигови кога е жртва на медиумска хајка, тие измислуваат дополнителни трачеви“ - рекол разочараниот Мајк и додал дека бракот на ...
| | веќе видена | слични

Нови скандалозни информации објавија странските медиуми за младата кралска двојка од Монако. Престојот на Шарлин и принцот Алберт во родната земја на новата принцеза, Јужна Африка што требаше да претставува меден месец повеќе наликувал на ноќна мора. Солзите на невестата што ги виде јавноста на венчавката очигледно не беа радосници. Дека бракот уште од првиот ден не е мед и млеко потврдуваат информациите дека Шарлин и Алберт не само што не престојувале во иста соба, туку биле сместени во различни хотели оддалечени 16 километри. За време на средбата со претседателот на државата, фотографите ја замолиле двојката за бакнеж, на што Шарлин ладно ја завртела главата на страна, а Алберт ја бакнал во образ. За ваквата атмосфера во бракот виновен е принцот и неговото неверство за кое принцезата дознала непосредно пред венчавката. Неколку дена пред свадбата стигнала информација дека Алберт мора да направи тест за татковство за да се утврди дали е татко на уште две вонбрачни деца. Едно од нив уште не е ...
| | веќе видена | слични

Тазе младенците Принцот Алберт и Шарлин Витсток медениот месец во Јужна Африка го завршиле една недела порано. Прична за враќањето наводно бил ДНК тестот кој треба да го направи принцот, бидејќи постои сомневање дека тој е татко на дете на негова бивша девојка, добиено од вонбрачната врска пред да стапи во брак. Токму поради гласините се шпекулираше дека очајната невеста се обидела трипати да избега пред големиот ден. Според она што го пишуваат странските медиуми ниту краткиот меден месец не поминал фантастично. Двојката на средбата со претседателот Јакоб Зум пристигнала заедно, а си заминала со различни автомобили. Наводно сопругот и сопругата биле сместени во различни хотели оддалечени 16 километри.
| | веќе видена | слични

Бракот на принцезата Шарлин и принцот Алберт од Монако не започнал баш добро. Наводно нивниот меден месец го поминале одвоено и спиеле во различни хотели. Принцот Алберт (53) и неговата сопруга Шарлин (33) медениот месец го поминале во Јужна Африка, но одвоено. Иако неодамна го изговорија судбинското Да, откако медимуте пишувале за желбата на Шарлин да побегне, нивното брачно патување било катастрофално затоа што принцот требал да направи ДНК за утврдување на татковството на вонбрачното дете. Парот по венчавката биле среќни и возбудени што времето ќе го поминат заедно во хотелот Ојстер Бокс во Умланга, а ноќевање во кралскиот луксузен апартман кој го резервирале чини 4.000 фунти. Покрај нивните желби, за време на медениот месец принцот бил во Хилтон хотел во Дурбан, а принцезата била сама во луксузниот апартман, километри одалечена од принцот. Принцезата инаку ја опишуваат како несреќна жена која ретко може да ја видите насмеана, а ова не е прв пат принцот да оди на утврдување татковство. Тој веќе ...
| | веќе видена | слични

Штотуку венчаниот пар, принцот Алберт од Монако и принцезата Шарлин се вратија од медениот месец во Јужна Африка, една недела порано за принцот да се подложи на ДНК тест. Според јужноафриканските медиуми, кралскиот пар бил разделен на 16 километри – секој бил во свој хотел. Бракот на принцот Алберт и неговата Шарлин Витсток се повеќе почнува да наликува на фарса. Освен што Шарлин се обиде да избега пред венчавката , а Алберт чека да направи уште еден тест за докажување на татковството, интересни вести стигнуваат и од нивниот меден месец. Како што пренесуваат медиумите, патувањето на кралскиот пар по Јужна Африка траеше една недела пократко од планираното, бидејќи Алберт се врати да направи ДНК тест според кој ќе се докаже дали тој е татко на детето добиено од вонбрачна врска пред бракот со Шарлин, заради што наводно таа е очајна. Медиумите пишуваат и дека на медениот месец младенците спиеле во одвоени хотели раздалечени еден од друг 16 километри. За време на средбата со претседателот Џејкоб Зума , ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска Давкова: „Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала. Ви благодарам за подршката“ ...
сите 207 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 209 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 207 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес поднесоа резолуција со цел да ја блокираат вонредната состојба, која ја прогласи претседателот ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Го чекав принцот, дојде само коњот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: