`Брачна игра` за старт, концерт `На светов убавина` за крај

2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
4 копии

Со учество на 22 Културно уметнички друштва од земјава и странство (Русија, Бугарија, Србија) на вториот ден од Велигден во Радовиш се одржа меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Колку деца треба да бидат повредени од полицијата под раководство на Оливер Спасовски за тој да сфати дека не е дораснат на одговорноста и позицијата што му е ...
сите 206 | | | веќе видена

Ексразузнавачот Александар Диневски, кој беше осуден во случајот „Шпион“ на 4,5 години затворска казна, на својот профил на Фејсбук објави дека обезбедил ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Брачна игра` за старт, концерт `На светов убавина` за крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: