ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА ХРВАТСКИТЕ ЛЕКАРИ: Прв пат разделени сијамски близначки споени преку стомачни органи


За два дена Валентина и Кристина, две прекрасни и весели бебиња ќе имаат четири месеци. И не би било ништо необично тука , тие предвреме родени бебиња во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватски лекари успешно раздвоија сиjамски близначки, поврзани со стомачни органи и црниот дроб, односно биле сраснати со долниот дел од градниот кош, дебелото ...
| | веќе видена | слични

Лекари во Хрватска успешно раздвоиле сијамски близнаци објави утрово „Јутарњи лист“. Во операцијата која траела 15 часа, уествувал тим од 14 лекари.Валентина и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА ХРВАТСКИТЕ ЛЕКАРИ: Прв пат разделени сијамски близначки споени преку стомачни органи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: