Попова: Шилегов ги крши Статутот и Деловникот за работа на Град Скопје и спроведува политички реваншизам врз неистомислениците


-Од ЈП Водовод и канализација се избркани 26 вработени со решение со неопределено работно време, поради политички причини. Воедно денес на денешната седница ...
| | веќе видена | слични

Низа критики до актуелната локална власт и градоначалникот упатени на денешната прес конференција на општинската ВМРО ДПМНЕ, што ја одржа, портпаролот и шеф на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Никола преку својот Фејсбук профил информираат дека од 15-ти октомври до 29 декември, од повеќе државни институции ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на вчерашниот ден во Советот на Град Скопје се изврши вистински масакр на членовите на управните и надзорните одбори во јавните претпријатија, како и ...
| | веќе видена | слични

Советниците на СДСМ во Град Скопје спротивно на законите именувале нови членови на управни и надзорни одбори во Јавни претпријатија и културни и образовни ...
| | веќе видена | слични

“Ќе ја направиме администрацијата професионална на еден транспарентен и отворен начин. Ќе вработиме професионалци кои си ја знаат работата“ . Вака и на овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советникот во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Михајло Маневски на денешната прес-конференција истакна дека во текот на вчерашниот ден во Советот на Град Скопје се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Штип, Иван Јорданов на денешната прес-конференција истакна дека поминале два месеци откако СДСМ е на власт на локално ниво. ...
| | веќе видена | слични

Продолжува бесрамната партизација во управните и надзорните одбори од страна на Зоран Заев, Петре Шилегов и СДСМ. Како благодарност за успешно завршените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 147 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 182 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 146 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попова: Шилегов ги крши Статутот и Деловникот за работа на Град Скопје и спроведува политички реваншизам врз неистомислениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: