Божиќни пијалаци кои треба да ги пробате додека патувате низ светот за празниците

 Празничната магија е започната во многу градови низ светот и туристите уживаат во новогодишните декорации на и многу други места. Божиќните пазари веќе се ...
| | веќе видена | слични

 Rolf’s German ресторанот во Њујорк не ги остава посетителите рамнодушни, посебно за време на божиќните и новогодишни празници. Малечкиот ресторан лоциран во ...
| | веќе видена | слични

 Ако сте верен патувач во зимската сезона, поточно додека владее празничната еуфорија низ сите градови во светот, не смее да ја пропуштите посетата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека сме во исчекување на овогодинешните елки и декорации низ Рим, Милано, Венеција, Фиренца, ви ја активираме новогодишната еуфорија со фотки од цела ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиќни пијалаци кои треба да ги пробате додека патувате низ светот за празниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: