Ботас и Гасли најбрзи на петочните тренинзи


2 копии

Шарл Леклер најави дека ќе ја почитува одлуката на стјуардите кои решија дека истуркувањето од страна на Ферстапен во Австрија било коректно и најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Пилотот на Ферари, Чарлс Леклер беше потсетен на еден инцидент со Макс Ферстапен уште од 2012 година, кога и двајцата се натпреваруваа во картинг сериите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумкратниот освојувач на Златниот глобус, Марсел Хиршер, си го исполни сонот да вози мотоцикл од Мото ГП. Австриецот вчера сврти крукче на патеката „Ред бул ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот возач Давидовски ја започна сезоната со многу малери, кои влечат корени од агресивното возење и контакти со противниците во најпрестижната тркачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 176 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ботас и Гасли најбрзи на петочните тренинзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: