Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски


14 копии

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната редовна прес-конференција соопшти дека заминува во кабинетот на претседателот на државата Стево ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Миле Бошњаковски наместо портпарол на Владата, отсега ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски. Медиумите објавија дека ...
| | веќе видена | слични

Денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со шефот на Делегацијата на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар, ги најави сите луѓе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски го напушта портпаролското место во владата на Заев, за позицијата шеф на кабинет на Стево Пендаровски. Информацијата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската ...
сите 89 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: