Љубе Бошковски и официјално советник на Заев за странски инвестиции

11 копии

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски и официјално влезе во кабинетот на премиерот Заев како посебен советник за странски инвестиции. Од владата ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за Поглед.мк претседателот на ОМ Љубе Бошковски кој беше назначен за посебен советник за привлекување на странски инвестиции и менаџирање со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг со новинарите соопшти за што ќе биде одговорен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски кој влегува со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски ќе биде посебен советник за странски инвестиции. Тој обил единствениот кој ги исполнил бараните услови, ...
| | веќе видена | слични

Љубе Бошковски официјално е назначен за советник за странски инвестиции, Диплома, активно познавање Англиски јазик и пет години искуство биле доволни за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 81 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 182 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 152 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 73 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубе Бошковски и официјално советник на Заев за странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: