Карциномот на грло на матката коси, најранливи се жените од социјално загрозените семејства


2 копии

Во рамките на одбележувањето на Европската недела на превенцијата на ракот на грлото на матката од Министерството за здравство соопштија дека лани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението за борба против рак „Борка за секој нов ден“ реагира на информацијата дека одделението за хематологија на Детска Клиника е затворено. – „Борка“ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Карциномите се втората најчеста причина за смрт во Македонија, веднаш после инфарктите и мозочните удари. Податоците од Институтот за јавно здравје покажуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Малигните неоплазми со учество од 20-25% се наоѓаат на второ место по причина за смрт во развиените земји во светот, веднаш по кардиоваскуларните болести, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карциномот на грло на матката коси, најранливи се жените од социјално загрозените семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: