Бугарија и Хрватска имаат заеднички приоритети – еврозоната и Шенгенот

3 копии

Бугарија и Хрватска имаат заеднички приоритети- еврозоната и Шенгенот, денеска заклучија бугарскиот премиер Бојко Борисов и неговиот хрватски колега Андреј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерите на Русија и Бугарија, Дмитриј Медведев и Бојко Борисов, разговараа на средбата во Москва за трговско-економската соработка помеѓу двете земји и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Музичките великани Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов, со одлична изведба во Рим по повод заедничкото празнување на св. Кирил и Методиј и во духот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчера во Палата Брачи на Музејот во Рим, во рамки на програмата на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“, се одржа заедничка културно - уметничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

„Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија и Хрватска имаат заеднички приоритети – еврозоната и Шенгенот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: