Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза


4 копии

„Бугарија секогаш имала добри намери и ѝ подавала рака на Македонија. Очекуваме конечно договорот за добрососедство да биде потпишан од двете страни, да се ...
| | веќе видена | слични
23 копии
4 копии

Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од настаните кои се случуваа во Македонија. Добро е што нештета веќе влегуваат во нормални релации, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владина делегација на чело со премиерот, Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во работна посета на Република Бугарија. Од Владата информираат дека првата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот и бугарскиот премиер, Зоран Заев и Бојко Борисов утре ќе имаат средба во четири очи, јавија медиумите од Софија повикувајќи се на официјалните ...
| | веќе видена | слични

„Последниве месеци бевме вознемирени околу случувањата во Македонија. Но, ситуацијата веќе е нормализирана, со помош на ЕУ и НАТО, што е навистина добар знак“, ...
| | веќе видена | слични

Додека новата „реформска влада“ (како што се нарекува себеси) ги прави првите чекори, некои веќе се обидуваат да ѝ обезбедат статус на „заштитена мечка“ барем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: