Заев: Пријателството со Бугарија е искрено


9 копии
3 копии
2 копии

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, по речиси една недела одговори на прозивките во својата земја во врска со изјавата на Зоран Заев дадена на 4-ти месецов дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија објави статус на својот Фејсбук профил, во кој истакна дека Македонија и Бугарија негуваат искрено пријателство. Меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Секој треба да пази што зборува, тоа си е на негова штета“- со тие зборови премиерот на Бугарија, Бојко Борисов ја коментира изјавата на неговиот колега Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Бугарија веќе подолго време имаше проблем со Република Македонија и со непризнавањето на македонскиот јазик и народ. Долго време нашиот сосед правеше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Немајте дилема – пријателството меѓу Македонија и Бугарија е искрено. Заедно ќе го славиме и чествуваме нашето минато и на темелите на тоа минато ќе продолжиме ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска одговори на прозивките во јавноста во Бугарија, кои настанаа по неговата изјава во интервјуто за 1ТВ во врска со Илинденското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил вели дека соработката и пријателството кое како влада го градат со Бугарија е искрено. Тој ова го напиша, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 20,10 часот, на регионален пат Куманово – Скопје, кај село Никуштак, помеѓу ...
сите 212 | | | веќе видена

6.000 вработувања се извршени спротивно на законот, на државен товар. На ова претходеше бришење на критериумите за административните службеници, а постапките ...
сите 69 | | | веќе видена

Не сум ги чул разговорите за да можам да ви одговорам дали размислувам за оставка. Тоа се само телефонски разговори кои засега не докажуваат ништо. Судската ...
сите 54 | | | веќе видена

Скопјанец заработи кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотички дроги и психотропни супстанции. Полицијата денеска соопшти дека ...
сите 130 | | | веќе видена

Италијанските служби ја завршија спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот „Моранди“ во Џенова. Со тоа е потврдено дека во несреќата ...
сите 70 | | | веќе видена

Врвните членови на македонската културна сцена и членови на Сојузот на музички уметници на Македонија синоќа во рамките на фестивалот „Охридско лето“ одржаа ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Пријателството со Бугарија е искрено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: