Борисов со критики за сестринските партии во Македонија и во Грција


Колку побргу ја видиме Македонија во Европската унија и во НАТО, толку е подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов во неговиот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За Договорот од Преспа како меѓународен модел за решавање на билатералните спорови и за перспективите и можностите што ги отвора на економски план, говореше ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
| | веќе видена | слични

Интергацијатана Македонија во НАТО и во ЕУ ќе биде од полза не замо за земјата тукуи и за Бугарија, како и за целиот регион, порача бугарскиот премиер Бојко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот, изјави премиерот Зоран Заев по состанокот со неговиот бугарски колега Бојко Борисов, што се одржа ...
| | веќе видена | слични

Со премиерот Борисов денеска разговаравме за тоа како нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот. Две соседни земји кои ги надминаа минатите ...
| | веќе видена | слични

Туку што завршивме уште една блиска и пријателска средба со мојот добар пријател и пријател на Македонија, Премиерот на Република Бугарија, Борисов, рече ...
| | веќе видена | слични

Во Владата на Република Бугарија денеска се одржа билатерална средба помеѓу Претседателите на Владите на Република Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов со критики за сестринските партии во Македонија и во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: